Професійні свята силових структур України

 Професійні свята працівників силових структур України.

          26 січня - Міжнародний день митника. У цей день окрім Всесвітнього дня митниці в Україні відзначають День митної служби України.  День працівника контрольно-ревізійної служби України. 26 січня 1993 був підписаний Закон «Про державно контрольно-ревізійну службу в Україні». З тих пір 26 січня святкується як «День працівника контрольно-ревізійної служби України».

          29 січня - День працівників пожежної охорони. Професію пожежних можна назвати по справжньому героїчною, адже пожежники щодня рятують життя людей і не тільки з вогню.

          25 березня - День служби безпеки України. 25 березня 1992 Верховна Рада України прийняла Закон «Про Службу безпеки України», цей день з 2001 року згідно з Указом Президента № 193/2001 відзначається як День служби безпеки України (СБУ).

          26 березня - День внутрішніх військ МВС України. День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України відзначається щорічно 26 березня - в день ухвалення Верховною Радою України в 1992 році Закону «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України».

          12 квітня - День працівників ракетно-космічної галузі України. 12 квітня - день початку епохи пілотованих космічних польотів - спільне свято, що з'єднує минуле, сьогодення і майбутнє людей Землі. Всесвітній день авіації і космонавтики. За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».

          14 квітня - День ДАІ МВС України. 14 квітня 1997 Кабінет Міністрів затвердив Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ.

          15 квітня - День працівників кримінального розшуку України. 15 квітня 1919 Декретом Раднаркому України була утворена секція судово-кримінального розшуку.

          24 травня - День кадровика. У будь-який, навіть самої невеликої компанії, є працівник, відповідальний за роботу з персоналом, а у великих структурах - це цілі відділи, що налічують десяток, а то й більше, чоловік.

          28 травня - День прикордонника.  «Встановити професійне свято - День прикордонника, яке відзначатиметься щорічно 28 травня» (Указ Президента № 431 від 21.05.2003).

          29 травня - Міжнародний день миротворців. У 2002 році Генеральна Асамблея оголосила 29 травня Міжнародним днем миротворців. Цей день покликаний віддати належне самопожертві і самовідданій відданості миротворців, що несуть службу по всьому світу.

          18 червня - День дільничного інспектора міліції. У 2004 році наказом Міністра внутрішніх справ України день 18 червня був офіційно затверджений Днем дільничного інспектора міліції.

          23 червня - День державної служби. День державної служби відзначається в Україні щорічно з 2003 року в День державної служби Організації Об'єднаних Націй, згідно з Указом Президента № 291/2003.

          25 червня - День митної служби України. День митної служби України відзначається щорічно 25 червня в день ухвалення Верховною Радою України в 1991 році Закону про митну справу в Україні.

          1 липня - День слідчого. В цей день своє професійне свято відзначають усі слідчі України.  День працівника податкової служби України Президент України 24.10.2005 підписав Указ «Про День працівника державної податкової служби України», згідно з яким професійне свято податківців в Україні відзначається щорічно 2 липня.

          4 липня - День судового експерта. Президент Віктор Ющенко 10 червня 2009 року підписав указ про введення в Україні нового професійного свята - Дня судового експерта.

          7 липня - День Військ Протиповітряної оборони України. Перша неділя липня. Це свято було встановлено Указом Президента України № 602/97 за заслуги Військ ППО у забезпеченні обороноздатності держави. 

          День флоту України Перша неділя липня. У президентському указі № 259 від 18.11.2008 говориться: «Установити в Україні професійне свято працівників морського і річкового флоту та військовослужбовців Військово-Морських Сил Збройних Сил України - День флоту України, який відзначати щорічно у першу неділю липня». З тієї пори цивільний і військовий флот знову стали відзначати свої професійні свята разом.

          2 серпня - День аеромобільних військ України. 2 серпня в Україні відзначається День аеромобільних військ. Свято було встановлено Указом Президента України № 937/99 в 1999 році.

          8 серпня - День військ зв'язку України. День військ зв'язку щорічно відзначається в Україні 8 серпня згідно з Указом Президента від 01.02.2000 № 154/2000.

          31 серпня - День авіації України. Остання субота серпня. Професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту - День авіації святкується в останню суботу серпня.

          7 вересня - День військового розвідника. У Міністерстві оборони України 7 вересня щорічно відзначається День воєнної розвідки України.

          8 вересня - День танкіста. Друга неділя вересня. Даний професійне свято є одним з найбільш шанованих святкових днів у військах.

          17 вересня - День рятувальника України. Професійне свято всіх співробітників Міністерства надзвичайних ситуацій України.  День ветерана. За ініціативою ООН 1 жовтня в усьому світі відзначається як Міжнародний день осіб похилого віку, а в Україні також і День ветерана.

          8 жовтня - День юриста України. День юриста з'явився в календарі України за Указом Президента № 1022/97 від 16.09.1997 р. Це свято, яке об'єднує юристів різних сфер діяльності, що стоять на захисті прав і свобод українців.

          12 жовтня - День кадрового працівника. У цей день в 1918 році рішенням Народного комісаріату юстиції була прийнята Інструкція «Про організацію радянської робочо-селянської міліції».

          14 жовтня - День українського козацтва. Зародження і формування української народності відбулося в XII-XV ст. на основі південно-західної частини східнослов'янського населення, який входив раніше до складу Київської Русі (IX-XII ст.).

          29 жовтня - День працівників служби позавідомчої охорони. 29 жовтня 1952 Рада Міністрів СРСР прийняла Постанову «Про використання в промисловості, будівництві та інших галузях народного господарства працівників, що вивільняються з охорони, і заходи по поліпшенню справи організації охорони господарських об'єктів міністерств і відомств».

          30 жовтня - День податкової служби України. Сила держави - в бюджеті. З цим постулатом сперечатися неможливо. Головне завдання податківців - не допустити втрат державного бюджету та забезпечити його якісне виконання.

          3 листопада - День ракетних військ і артилерії. 3 листопада в Україні відзначається День ракетних військ і артилерії, що входять до складу Сухопутних військ Збройних Сил України. Це професійне свято встановлене Указом Президента від 31.10.1997.  

          3 листопада День інженерних військ. Він затверджений Указом Президента 27 жовтня 1999 року на знак видатних заслуг саперів, ветеранів і воїнів-інженерів України.

          1 грудня - День працівників прокуратури. Враховуючи роль органів прокуратури у зміцненні законності та захисту прав людини, Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День прокуратури.

          6 грудня - День Збройних Сил України. День Збройних Сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році.

          7 грудня - День місцевого самоврядування в Україні. Це професійне свято всіх, хто трудиться в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців. Міжнародний день цивільної авіації6 грудня 1996 Генеральна Асамблея проголосила 7 грудня Міжнародним днем цивільної авіації.

          12 грудня - День сухопутних військ України. Указом Президента від 18.10.1997 № 1167/97 в Україні встановлене свято - День Сухопутних військ України, яке відзначається щорічно 12 грудня.

          14 грудня - День ліквідатора. В Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС (більш відомий, як День ліквідатора), який був офіційно введений Президентом України в 2006 році.

          15 грудня - День працівників суду.15 грудня Указом Президента від 08.12.2000 № 1318/2000 в Україні встановлено щорічне професійне свято - День працівників суду.

          17 грудня - День працівника державної виконавчої служби. Згідно з Указом Президента від 22.07.2009 р. N 569/2009, 17 грудня відзначається День працівника державної виконавчої служби.

          19 грудня - День адвокатури. У грудні 2002 Президент України підписав Указ № 1121/2002 про встановлення в Україні професійного свята - Дня адвокатури, яка покликана захищати права та представляти законні інтереси громадян.

          20 грудня - День міліції. Дата професійного свята встановлена Указом Президента від 17.11.1992 № 567/92.